Eastbourne Badminton

The Friendly League

 

Mens Division 1

 

P

W

L

F

A

Pts

 

 

 

 

Arctic Spas

 

 

7

5

2

41

22

15

 

 

 

 

YMCA

 

 

7

4

3

35

26

11

 

 

 

 

Hastings Juniors

 

 

8

2

6

23

49

5

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Mixed Division 1

 

P

W

L

F

A

Pts

 

 

 

 

Cooden

 

 

8

7

1

52

20

19

 

 

 

 

Woodlands

 

 

8

7

1

48

24

16

 

 

 

 

Lewes

 

 

6

2

4

24

30

7

 

 

 

 

YMCA

 

 

6

2

4

21

33

4

 

 

 

 

Hailsham & Eastbourne

 

 

8

1

7

17

55

3

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Eastbourne Mens Division 1 Fixtures

 

Results

22/09/2023

Arctic Spas

v

YMCA

8:00pm

Willingdon School

9

0

28/09/2023

YMCA

v

Arctic Spas

7:30pm

Helenswood Sports Centre

2

7

26/11/2023

Hastings Juniors

v

YMCA

2:00pm

Helenswood Sports Centre

3

6

08/12/2023

Arctic Spas

v

Hastings Juniors

8:00pm

Willingdon School

6

3

15/12/2023

Arctic Spas

v

Hastings Juniors

8:00pm

Willingdon School

8

1

14/01/2024

Hastings Juniors (Conceeded)

v

YMCA

2:00pm

Helenswood Sports Centre

0

9

09/02/2024

Arctic Spas

v

YMCA

8:00pm

Willingdon School

7

2

07/03/2024

YMCA

v

Hastings Juniors

8:00pm

Helenswood Sports Centre

7

2

17/03/2024

Hastings Juniors

v

Arctic Spas (Conceeded)

2:00pm

Helenswood Sports Centre

9

0

24/03/2024

Hastings Juniors

v

Arctic Spas

2:00pm

Helenswood Sports Centre

5

4

15/04/2024

YMCA

v

Hastings Juniors (Conceeded)

8:30pm

YMCA Centre

9

0

24/04/2024

YMCA

v

Arctic Spas

8:30pm

YMCA Centre

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Eastbourne Mixed Division 1 Fixtures

 

 

 

31/10/2023

Woodlands

v

Lewes

7:30pm

Ark Alexandra Academy

5

4

19/12/2023

Woodlands

v

Hailsham & Eastbourne

7:30pm

Ark Alexandra Academy

9

0

20/12/2023

Cooden

v

YMCA

7:30pm

Helenswood Sports Centre

7

2

16/01/2024

Hailsham & Eastbourne

v

Lewes

8:00pm

Denton Road Sports Centre

4

5

20/02/2024

Woodlands

v

YMCA

7:30pm

Ark Alexandra Academy

6

3

27/02/2024

Woodlands

v

Cooden

7:30pm

Ark Alexandra Academy

6

3

08/03/2024

Lewes

v

Cooden

7:30pm

UOB Falmer

1

8

12/03/2024

Hailsham & Eastbourne

v

Woodlands

8:00pm

Denton Road Sports Centre

1

8

15/03/2024

Lewes

v

Woodlands

7:30pm

UOB Falmer

4

5

20/03/2024

Cooden

v

Hailsham & Eastbourne

8:00pm

Bexhill College

8

1

28/03/2024

YMCA

v

Hailsham & Eastbourne

7:30pm

Helenswood Sports Centre

6

3

02/04/2024

Hailsham & Eastbourne

v

Cooden

8:00pm

Denton Road Sports Centre

4

5

12/04/2024

Lewes

v

Hailsham & Eastbourne (Conceded)

7:30pm

UOB Falmer

9

0

16/04/2024

Hailsham & Eastbourne

v

YMCA

8:00pm

Denton Road Sports Centre

4

5

24/04/2024

Cooden

v

Woodlands

8:00pm

Bexhill College

6

3

01/05/2024

Cooden

v

Lewes

8:00pm

Bexhill College

8

1

01/05/2024

YMCA

v

Woodlands

7:30pm

YMCA Centre

3

6

08/05/2024

YMCA

v

Cooden

7:30pm

YMCA Centre

2

7

31/05/2024

Lewes

v

YMCA

7:30pm

UOB Falmer

 

 

05/06/2024

YMCA

v

Lewes

7:30pm

YMCA Centre